Automatyka wygrała w debiucie Kowaliowa [ZDJĘCIA]

(stan)
MH Automatyka Gdańsk pokonała Nestę Mires Toruń 7:6 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

Prawdziwy festiwal strzelecki zobaczyli kibice hokeja w hali Olivia w debiucie Andrieja Kowaliowa jako trenera gdańskiego zespołu. Znowu w bramce Automatyki pojawił się Tomasz Witkowski. Gdański klub przed sezonem rozwiązał z nim kontrakt. Witkowski związał się z Polonią Bytom, z której jednak odszedł i ponownie pojawił się w gdańskiej drużynie.

Obie drużyny były nastawione bardzo ofensywnie, więc kibice obejrzeli interesujący i emocjonujący mecz. W pierwszej tercji raz prowadzili goście, a raz gospodarze. Już w tej odsłonie kibice zobaczyli aż sześć goli, a wynik był remisowy (3:3). W drugiej tercji Automatyka gdańszczanie w ciągu 50 sekund strzelili dwa gole, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi. Na początku trzeciej tercji hokeiści z Torunia doprowadzili do stanu 6:6. Rozstrzygnięcie zapadło w 57 minucie, kiedy gdańszczanie grali w liczebnej przewadze, a zwycięskiego gola strzelił Zachary Josepher. Hokeiści Automatyki po tej wygranej zmniejszyli stratę do zespołu Nesty do trzech punktów.

MH Automatyka Gdańsk - Nesta Mires Toruń 7:6 (3:3, 3:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Fraszko as. Kukuszkin (2:13), 1:1 Polodna as. Steber (3:00), 2:1 Steber as. Josepher (9:38), 2:2 Kalinowski as. Dołęga - Michaiłow (10:35), 2:3 Lidtke as. Michaiłow (16:49), 3:3 Josepher as. Skutchan (18:22), 4:3 Rompkowski as. Strużyk (21:31), 5:3 Josepher as. Nasca - Polodna (22:21), 5:4 Trakchanow as. Lidtke (26:53), 6:4 Skutchan as. Steber (27:56), 6:5 Trakchanow as. Dołęga - Michaiłow (30:51), 6:6 Fraszko as. Dołęga - Kukuszkin (41:52), 7:6 Josepher as. Steber - Polodna (56:33)

MH Automatyka: Witkowski - Josepher, Kantor, Skutchan, Polodna, Steber - Wachowski, Lehmann, Nasca, Kastel-Dahl, Marzec - Nowak, Wsół, Strużyk, Rompkowski, Pesta oraz Gerasimienko, Wrycza, Gościński, Różycki

Nesta Mires: Plaskiewicz - Żylinski, Jaworski, Fraszko, Kukuszkin, Naparło - Trakchanow, Lidtke, Kalinowski, Michaiłow, Dołęga - Kowrak, Podsiadło, Wiśniewski, Winiarski, Stasiewicz oraz Heyka, Skólmowski, Husak