(© Przemyslaw Swiderski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po wczorajszej publikacji „Dziennika Bałtyckiego” dotyczącej stanu Alei Gwiazd Lechii Gdańsk i jej pomysłu ewentualnego przeniesienia na Stadion Energa Gdańsk z redakcją DB skontaktował się radny Gdańska Andrzej Kowalczys, prywatnie wieloletni kibic biało-zielonych.

- To świetny pomysł, by te gwiazdy znalazły godne miejsce - mówi nam Kowalczys. - Właśnie przygotowuję interpelację do prezydenta Pawła Adamowicza w sprawie rozważenia przeniesienia Alei Gwiazd Lechii Gdańsk z ul. Traugutta na ul. Pokoleń Lechii Gdańsk - dodaje radny.

Aleja Gwiazd Lechii Gdańsk to 21 metalowych płyt z nazwiskami piłkarzy i trenerów, grających i pracujących przed laty w barwach gdańskiego klubu. Problem w tym, że wszystkie, poza odsłoniętą miesiąc temu gwiazdą Józefa Gładysza, są zaniedbane. Inną sprawą jest to, że stadion przy ul. Traugutta od kilku lat jest już tylko obiektem treningowym, nie odbywają się na nim imprezy sportowe gromadzące publiczność. Komu, jeśli nie dla kibicom, gwiazdy lechistów mają przypominać i uświadamiać o nazwiskach i sukcesach gdańskiego klubu.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: