13 sierpnia wielka akcja charytatywna dla Milenki z Żukowa "Ruszamy, by poruszyć świat Milenki" - przy okazji aktywnej niedzieli będzie można wesprzeć 4-latkęz Żukowa, oczekującą na operację stópek i wymagającą rehabilitacji. Wystarczy przybyć na festyn do Sulmina a jeszcze lepiej - wziąć udział w biegu, marszu Nordic Walking, rajdzie rowerowym lub motocyklowym.

"Ruszamy, by poruszyć świat Milenki" - pod tym hasłem organizatorzy - a trudno tu wyliczyć tych wszystkich, co się zaangażowali w przygotowanie sportowej i rozrywkowej części festynu - zapraszają do spędzenia niedzieli aktywnie, w rodzinnym gronie a w dodatku z okazją do podzielenia się dobrem z potrzebującym dzieckiem.
>>> Milenka Plichta z Żukowa - oto jej historia
Część sportowa zawiera bieg na 5 i 10 km, marsze Nordic Walking, przejazd rowerowy z Żukowa do Sulmina, motocyklowy z Kartuz do Sulmina i konny, z Niestępowa do Sulmina.
Można sobie wybrać rodzaj ruchu i zgłosić swój udział na www.zapisy.info. Lista uczestników rośnie - biegaczy jest zarejestrowanych ponad 40, podobnie - kijkarzy. Tuzin rowerzystów i o połowę mniej motocyklistów - tu koniecznie trzeba wesprzeć grupę jednośladów.
Wpisowe - 29 - zł - w całości wpada na konto Milenki.
>>> Przyjaźń - Pomoc dla Milenki
Biegacze wystartują o godz. 11.30 spod OSP w Sulminie, 10 minut po nich na trasy nordicowe wyjdą amatorzy chodów z kijkami. Motocykliści oraz pojazdy retro wyruszą z Parku Solidarności w Kartuzach o godz. 14, o tej samej porze ze stacji Orlen w Żukowie, wyjadą rowerzyści. I o godz. 14.40 spod OSP w Niestępowie pokłusować mają konie.
Wszyscy razem uroczyście wjadą na stadion w Sulminie. A tam od godz. 15 rozpocznie się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami - licytacjami, aukcjami, zabawami dla dzieci i całych rodzin. Nie zabraknie Arktycznej Przygody z psami zaprzęgowymi. Będą konkursy w powożeniu.
Gwiazdą wieczoru będzie grupa Eratox.
Nagranie z Milenką, jej mamą i tatą z 2015 r.

W tych materiałach archiwalnych opisujemy początki walki Magdy i Michała o zdrowie dla Milenki, gdy była podopieczną fundacji Spina.
Od 2016 roku Milenka jest pod skrzydłami Fundacji Złotowianka
Tam można odpisać na leczenie Milenki Plichty 1 % podatku lub dowolnej kwoty.
Fundacja "Złotowianka" ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
KRS: 0000308316
konto:25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
koniecznie z dopiskiem: Milena Plichta P/98

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!