Wybierz region

Wybierz miasto

  Zmiany w bibliotece

  Autor: Stanisława Grzelczak

  2003-12-19, Aktualizacja: 2004-12-18 16:47

  Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu została przekształcona w placówkę powiatową. - Do 1975 roku w tych pomieszczeniach działała biblioteka powiatowa - mówi dyrektor Joanna Przybyś.

  Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu została przekształcona w placówkę powiatową.  - Do 1975 roku w tych pomieszczeniach działała biblioteka powiatowa - mówi dyrektor Joanna Przybyś. - Cieszę się, że odzyskaliśmy taką rangę.
  Pracownicy będą współpracować z placówkami gminnymi. Za koordynację i szkolenia odpowiada Anna Krawycińska, z-ca dyrektora ds. powiatowych.


  Dzięki zmianie BP zyska większe pieniądze. Oprócz funduszy z kasy miasta otrzyma także środki z powiatu.


  - W tym roku przekazaliśmy 25 tys. zł - powiedział Bogdan Dombrowski, starosta gdański. - Część pieniędzy przeznaczone zostanie na zakup dwóch komputerów, część na powiększenie księgozbioru.


  W przyszłym roku starostwo przeznaczy na bibliotekę ok.100 tys. zł. Joanna Przybyś za najważniejsze uważa skomputeryzowanie placówki.


  - Będziemy mieli szansę stać się biblioteką na miarę XXI wieku - stwierdziła.


  Podczas oficjalnego otwarcia biblioteka wzbogaciła się o kilka tomów. Przekazał je ks. Stanisław Łada. Zapowiedział, że w przyszłości także będzie się dzielił z czytelnikami dobrymi książkami.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.