Wybierz region

Wybierz miasto

  Trudne pytania o AIDS

  Autor: (war)

  2003-12-05, Aktualizacja: 2004-12-18 16:59

  Międzynarodowy Dzień Profilaktyki i Walki z AIDS był okazją do sprawdzenia wiedzy gimnazjalistów powiatu gdańskiego o chorobach przenoszonych drogą płciową.

  Międzynarodowy Dzień Profilaktyki i Walki z AIDS był okazją do sprawdzenia wiedzy gimnazjalistów powiatu gdańskiego o chorobach przenoszonych drogą płciową.


  Olimpiadę Wiedzy o AIDS zorganizowało starostwo i sanepid. Rywalizowało 20 uczniów z dziesięciu gimnazjów powiatu gdańskiego.


  Z testami pierwszego etapu poradziło sobie 13 osób. Trzeba było przeprowadzić dwa kolejne, żeby wyłonić najlepszych. W trzecim podejściu bezbłędnie odpowiedziały gimnnazjalistki z Przywidza, Martyna Sprusik i Małgorzata Kuźmicka. Jury postanowiło przyznać dwie pierwsze nagrody. Drugie miejsce przypadło Emilii Śledziowskiej, trzecie Ewie Kwapisiewicz (obie z Gimnazjum nr 1 w Pruszczu).


  - Pierwszy etap był łatwiejszy niż eliminacje szkolne - powiedziała Martyna Sprusik. - Bierzemy udział w zajęciach kółka biologicznego, które prowadzi Jolanta Szulc. Dużo wiemy na temat ekologii i higieny. Liczę również na sukces w konkursach przedmiotowych z biologii, angielskiego i języka polskiego.


  Zwyciężczynie otrzymały w nagrodę aparaty fotograficzne i drogie wydawnictwa encyklopedyczne. Oprócz laureatów do finału dotarli: Łukasz Dombrowski i Joanna Kwietniewska (Suchy Dąb), Patrycja Rzaźniewska i Paulina Szulist (Trąbki Wielkie), Wioletta Szal i Karolina Pawelec (Pszczółki), Emilia Walczak i Weronika Nowak (ZS nr 4 Pruszcz) oraz Marta Linszted (Gimnazjum nr 1 Pruszcz).

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.