Wybierz region

Wybierz miasto

  Skarbówka w szkołach

  Autor: Katarzyna Włodkowska

  2003-11-28, Aktualizacja: 2004-12-18 17:05

  Szykuje się rewolucja edukacyjna. Od połowy grudnia szóstoklasiści wszystkich pomorskich szkół podstawowych zaznajomią się z... podatkami. Ten pilotażowy program został opracowany przez Ministerstwo Finansów, przy ...

  Szykuje się rewolucja edukacyjna. Od połowy grudnia szóstoklasiści wszystkich pomorskich szkół podstawowych zaznajomią się z... podatkami. Ten pilotażowy program został opracowany przez Ministerstwo Finansów, przy współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Jeżeli się powiedzie, w przyszłym roku trafi do szkół podstawowych w całym kraju.


  - Celem akcji jest przybliżenie uczniom pojęć z zakresu podatków - mówi Monika Kopiecka, pracownik Izby Skarbowej w Gdańsku, nadzorująca całą akcję.


  Z każdego Urzędu Skarbowego zostało wytypowanych po dwóch pracowników. Będą oni prowadzić z młodzieżą szkolną tzw. pogadanki. Każdy z przyszłych nauczycieli przeszedł w tym celu szkolenie pedagogiczne. Na początku grudnia czeka ich jeszcze instruktaż, by wyeliminować ewentualne rozbieżności programowe i w połowie miesiąca ruszą do szkół. A wszystko to pracownicy urzędów będą wykonywać w zakresie swoich obowiązków.
  - Ich zadaniem będzie uzmysłowienie dzieciakom roli i znaczenia podatków, wytłumaczenie dlaczego je płacimy i na co są one przeznaczane. W efekcie, postaramy się zaszczepić obowiązek ich płacenia - tłumaczy Kopiecka.
  Gdańscy pedagodzy pozytywnie oceniają ministerialny pomysł. - Taka edukacja jest jak najbardziej wskazana. Oczywiście jeżeli zostanie odpowiednio przekazana - uważa Anna Walczak, dyrektor SP nr 24 w Gdańsku.
  Przedsięwzięcie będzie finansowane w ramach projektu Phare 2001 "Modernizacja Polskiej Administracji Podatkowej".

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.