Wybierz miasto

Przedsezonowe sprawdziany. W Pruszczu zagrało 20 unitów

Autor: Zbigniew Brucki

2001-07-20, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

W kolejnej grze kontrolnej przed zbliżającymi się rozgrywkami IV-ligowa Unia Tczew pokonała w Pruszczu Gd. tamtejszych Czarnych 2:1 (0:0). Bramki: Tomasz Lewandowski (76) - dla Czarnych oraz Nikodem Twardowski (66) i ...

W kolejnej grze kontrolnej przed zbliżającymi się rozgrywkami IV-ligowa Unia Tczew pokonała w Pruszczu Gd. tamtejszych Czarnych 2:1 (0:0).
    Bramki: Tomasz Lewandowski (76) - dla Czarnych oraz Nikodem Twardowski (66) i Wojciech Pielecki (81) - dla Unii. Sędziował Maciej Majszak z Pruszcza.

Na mocno nasiąkniętej, lecz równej murawie pruszczańskiego stadionu przeważała Unia, stwarzając wiele sytuacji podbramkowych. Wynik jednak długo nie ulegał zmianie, gdyż okazji na zdobycie goli nie wykorzystali m.in. Marek Szutowicz, Michał Stachowiak, Piotr Wilk i Michał Krotowski. Pomimo wielu dynamicznych i oskrzydlających akcji w wykonaniu unitów, dopiero ta w 66 minucie, zakończona celnym strzałem Nikodema Twardowskiego, przyniosła gościom prowadzenie. Dziesięć minut później błąd tczewskich obrońców, po strzale w słupek Mirosława Jurczyka, wykorzystał Tomasz Lewandowski, z bliskiej odległości umieszczając piłkę w siatce. Ostatnie słowo należało jednak do Unii, dla której kilka minut przed zakończeniem spotkania zwycięską bramkę zdobył Wojciech Pielecki, pokonując golkipera miejscowych V-ligowców, Andrzeja Opuszewicza. Dodajmy, jako ciekawostkę, że ten ostatni to brat bramkarza Unii, Piotra Opuszewicza, również występującego w tym spotkaniu.

Tczewski szkoleniowiec, Kazimierz Jaszczerski, sprawdził w meczu formę 20 futbolistów. Oprócz wcześniej wymienionych, w zespole Unii wystąpili: Damian Labandt (w bramce), Maciej Jeliński, Marcin Gąsiorowski, Dariusz łosiak, Krzysztof Wenta, Łukasz Milewski i Daniel Woś (w linii obrony) oraz Krystian Kiwatrowski, Dariusz Leder, Bartłomiej Dzwonkowski, Sławomir Manuszewski, Rafał Chyła i Wojciech Gębarowski (w pomocy i napadzie).