Wybierz region

Wybierz miasto

  Pożegnanie z rokiem niepełnosprawnych

  Autor: Arkadiusz Gancarz

  2003-12-12, Aktualizacja: 2004-12-18 16:52

  Hucznie świętowano w Pruszczu zakończenie Europejskiego Roku Niepełnosprawnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zabawę taneczną. Zaproszono członków Związku Emerytów i Rencistów oraz Koła Niewidomych.

  Hucznie świętowano w Pruszczu zakończenie Europejskiego Roku Niepełnosprawnych. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zorganizował zabawę taneczną. Zaproszono członków Związku Emerytów i Rencistów oraz Koła Niewidomych. Zebrani mogli obejrzeć prace niepełnosprawnych uczestników zajęć w Dziennym Domu Pobytu w MOPS.


  - Dzieła można kupić od ręki. Cieszy świadomość, że wysiłek podopiecznych przynosi efekt i komuś się podoba - mówi Halina Pieniek, kierownik DDP.


  Wzrok przykuwały misternie haftowane poduszki, bukiety z suszek, kolorowe obrazki i malowane butelki. Wszystko wykonane ręcznie. Chętnych do zakupów nie brakowało.


  - Czas na spotkaniach i wspólnej zabawie szybko mija - śmieje się Helena Walczak z Pruszcza. - Tylko żal, że panów przyszło tak mało. Nie ma kogo porwać do tańca, a muzyka do zabawy w sam raz.


  Taneczne utwory grał zespół z Dziennego Domu Pobytu w Rubnie koło Pelplina. Rytmiczne dźwięki poderwały wszystkich na parkiet.


  W międzyczasie Czesławie Galiszewskiej i Łucji Bamberdel wręczono dyplomy za udział w ogólnopolskim konkursie o Matce Teresie z Kalkuty. Szkic w ołówku i obraz wykonany techniką punktową zdobyły wyróżnienia.


  - Autorki nie wierzyły w sukces - mówi Helena Walczak. - Nagrody je zaskoczyły.


  Potem wystąpił zespół "Łęgowianie". Artystom dziękowano gromkimi brawami i prośbami o bis.  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.