Wybierz region

Wybierz miasto

  Nowe ścieżki z Gdańska do Kolbud

  Autor: Wawrzyniec Rozenberg

  2001-08-16, Aktualizacja: 2009-08-21 13:24

  Nowa trasa rowerowa ma połączyć wkrótce Trójmiasto z Kolbudami. Trwa wytyczanie i modernizacja ścieżek dla jednośladów wokół lasów należących do Nadleśnictwa Kolbudy.

  Nowa trasa rowerowa ma połączyć wkrótce Trójmiasto z Kolbudami. Trwa wytyczanie i modernizacja ścieżek dla jednośladów wokół lasów należących do Nadleśnictwa Kolbudy. Dotąd wyznaczono i sprawdzono już trasę o długości ponad 130 km.

  Na terenie lasów ścieżki nie będą utwardzane asfaltem, lecz żwirem. Obecnie są one przejezdne, chociaż w kilku miejscach można napotkać utrudnienia. Na przykład w Widlinie potrzebna jest nowa, bezpieczna kładka nad Radunią. - Zależy nam, żeby jak najwięcej turystów podziwiało nasze piękne lasy, rzeki, jeziora i widoki rozciągające się ze wzgórz - mówi Jan Szramka, nadleśniczy z Kolbud. - Rozwój turystyki zmniejszy bezrobocie panujące w naszym regionie. Chcemy, żeby turyści mogli wybierać różne formy wypoczynku, od jazdy rowerem, poprzez spływy kajakowe do przejażdżek konnych i gry w golfa. Nad pięknymi jeziorami na naszym terenie jest pusto prawie przez cały rok.

  - Wchodzimy w ten program - zdecydował Antoni Szczyt, dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Miejskiego w Gdańsku po usłyszeniu, że trasa łączyć się będzie z gdańskimi ścieżkami wiaduktem w pobliżu Wróblówki. - Miejskie trasy rowerowe mają sens, jeśli wyjdą daleko w lasy. Mamy obiecany z funduszy pomocowych Unii Europejskiej 1 milion dolarów na ten cel. Razem możemy wykorzystać te pieniądze. Aby stało się to możliwe, do końca sierpnia Urząd Miejski w Gdańsku powinien otrzymać dokładny plan ścieżek. Muszą być one oznakowane, żeby rowerzyści nie błądzili.

  Przedstawiciele samorządów i firm postanowili powołać lokalną organizację turystyczną, która zajmie się promowaniem różnych form wypoczynku na tym terenie. Osoby zainteresowane działalnością turystyczną na tym terenie mogą zgłaszać akces do powstającego stowarzyszenia. Więcej informacji uzyskać można od Rafała Szadkowskiego, pracownika Nadleśnictwa Kolbudy, tel. 682-72-23.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.