Wybierz region

Wybierz miasto

  Młodzi na pożarcie

  Autor: Izabela Chmielewska

  2003-12-11, Aktualizacja: 2004-12-18 16:54

  Nie ma bezrobocia, tylko brakuje ludzi chętnych do pracy - taką tezę wysnuł kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki podczas konferencji inaugurującej II edycję konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości".

  Nie ma bezrobocia, tylko brakuje ludzi chętnych do pracy - taką tezę wysnuł kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki podczas konferencji inaugurującej II edycję konkursu "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości".


  - Jeśli są chęci wsparte odpowiednią edukacją, to można wiele - twierdzi Dobrzyniecki.
  W ten sposób starał się zachęcić młodych ludzi, do których skierowany jest konkurs, aby spróbowali swoich sił we własnym biznesie.


  - W Polsce jest 183 tys. małych i średnich przedsiębiorstw i to właśnie one wypracowują aż dwie trzecie dochodu narodowego brutto - mówi Dobrzyniecki.


  Niestety, w Polsce własny biznes to często droga przez mękę.


  - Początkujący biznesmen napotyka na całą masę przeszkód - wspomina własne zmagania Marek Piechocki, prezes LPP. - Nie tylko ze strony urzędów czy konkurencji, ale i samych konsumentów.


  Początki są trudne także w samej firmie.


  - U nas nawet obecnie zarządzający zaczynali od najniższych stanowisk - dodaje Piechocki.


  Włodarze z Trójmiasta zapewniali jednak, że robią co mogą, aby młodym przedsiębiorcom żyło się lżej.


  - Wszystkie wysiłki miasta zmierzają w kierunku stworzenia młodym lepszego dostępu do informacji - mówi Anna Fotyga, wiceprezydent ds. gospodarczych z gdańskiego UM. - 1 stycznia ruszy np. Centrum Obsługi Inwestorów, które będzie udostępniać informacje o działaniach miasta, planowanych inwestycjach oraz służyć radą. Rynek to jednak basen pełen rekinów i co byśmy nie robili, to i tak wciąż będzie za mało - kwituje Fotyga.


  Masz wizję?


  Chcesz wpłynąć na decyzje rządzących w kwestiach przedsiębiorczości i wygrać studia MBA w USA, a masz nie więcej niż 26 lat? Weź udział w II edycji konkursu pt. "Twoja wizja rozwoju przedsiębiorczości", organizowanym przez Studenckie Forum Business Centre Club. Napisz krótką pracę, zawierającą opis problemu, z jakim borykają się przedsiębiorcy oraz podaj receptę na jego rozwiązanie. Nie ma być to pomysł na biznes, ale na zmiany w otoczeniu biznesowym, które ułatwią rozwój polskiej gospodarki i przedsiębiorczości. Pracę wyślij do 31 marca 2004 roku pod adresem studenckie_forum@bcc.org.pl.
  Szczegółowe informacje: www.konkurs.sfbcc.org.pl.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.