Wybierz region

Wybierz miasto

  Młode orły

  Autor: Wawrzyniec Rozenberg

  2003-11-28, Aktualizacja: 2004-12-18 17:05

  Drużyna juniorów rocznika '87 Orzeł Trąbki Wielkie zalicza sezon do udanych. Zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Piłkarska Kadra Czeka, w którym biorą udział tylko kluby wiejskie.

  Drużyna juniorów rocznika '87 Orzeł Trąbki Wielkie zalicza sezon do udanych. Zdobyła pierwsze miejsce w ogólnopolskim turnieju Piłkarska Kadra Czeka, w którym biorą udział tylko kluby wiejskie. Takiego wyniku nie osiągnął dotąd żaden zespół woj. pomorskiego. W zmaganiach ligowych nie było już tak dobrze. Orzeł zakończył jesienny sezon na piątym miejscu.


  - Ile szczęścia mieliśmy w turnieju ogólnopolskim, tyle pecha w lidze - podsumował trener Tomasz Kempa. - Naszym celem jest awans do ligi makroregionu Pomorze. Nie jesteśmy jeszcze na spalonej pozycji, jednak muszę przyznać, że w makroregionie występują najlepsze, piłkarskie kluby Wybrzeża. Nie ma tam żadnej drużyny wiejskiej. To dla nas wyzwanie. W naszym zespole nie ma słabych formacji. Wszyscy potrafią zagrać bardzo dobrze, choć zdarzają się chwile słabości. Świetnie graliśmy z liderem Lechią Gdańsk, ale
  pechowo przegraliśmy 0:1. Podobnie z Cartusią Kartuzy. Mogliśmy wygrać wysoko, zakończyło się remisem 2:2. W finale sezonu wygraliśmy z Gedanią 6:0. Latem chłopcy byli w życiowej formie, dlatego na początku sezonu ligowego mieli słabszy okres. Poprawiło się późną jesienią.


  W lidze juniorów rocznika '87 występują jeszcze cztery zespoły z powiatu gdańskiego. Orzeł wygrał z Kolbudami 4:1, Wiślinką 5:2, Koszwałami 5:0 i Trutnowami 17:0.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.