Wybierz region

Wybierz miasto

  Małysz funduje stypendium

  Autor: Paweł Stankiewicz

  2003-12-12, Aktualizacja: 2004-12-18 16:52

  W nadchodzący weekend kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt. Jak dotąd z czterech zaplanowanych konkursów rozegrano trzy.

  W nadchodzący weekend kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w niemieckim Titisee-Neustadt. Jak dotąd z czterech zaplanowanych konkursów rozegrano trzy. Organizatorzy zawodów w Niemczech zapewniają, że skoki w Titisee-Neustadt odbędą się zgodnie z terminarzem.


  Trenerzy Apoloniusz Tajner i Piotr Fijas zabrali do Niemiec czterech skoczków. Oprócz Adama Małysza rywalizować będą Marcin Bachleda, Tomisław Tajner i Tomasz Pochwała. Z kadry A w Polsce zostali Robert Mateja i Grzegorz Sobczyk. Ten ostatni od 1 grudnia został objęty przez Fundację Izabeli Adama Małyszów specjalnym stypendium. Dzięki sponsorom Sobczyk będzie otrzymywał stypendium przez kolejnych trzynaście miesięcy.

  - Ponieważ jednym z celów statutowych Fundacji jest wspieranie młodych i utalentowanych sportowców, dlatego wraz z mężem podjęliśmy decyzję o wsparciu tego zawodnika, który znalazł się w trudnej sytuacji - mówi Izabela Małysz.

  Przed wyjazdem do Niemiec naszym kadrowiczom udało się potrenować jeden dzień na śniegu na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Tam zawodnicy oddali po 14-15 skoków.

  - Jeden dzień treningu to zdecydowanie za mało, aby forma poszczególnych kadrowiczów gwałtownie uległa zmianie - przypomina trener Apoloniusz Tajner. - Adam podczas swoich prób imponował równością skoków. Pozostali muszą się odbudować, ale potrzebują częstego skakania na śniegu. Małysz będzie w czołówce konkursów w Titisee-Neustadt, a pozostali będą walczyć o jak najlepsze skoki. Nie mogę obiecać jednak jakichś znakomitych wyników.

  - Warunki do trenowania były bardzo dobre - dodaje Piotr Fijas, drugi trener kadry. - Adam skakał dobrze, a czasami bardzo dobrze. To oznacza, że wysoka forma się zbliża. Drugim skoczkiem treningu był Bachleda, który tylko pierwszą próbę miał nieudaną. Tajner i Pochwała skakali równo. Znacznie odstawali od nich Sobczyk oraz Mateja, więc pod okiem trenerów Zbigniewa Klimowskiego i Łukasza Kruczka będą trenować na Wielkiej Krokwi.


  Program zawodów

  Piątek (12.12.2003 r.)

  11.00 - serie treningowe

  13.45 - seria kwalifikacyjna

  Sobota (13.12.2003 r.)

  12.00 - seria próbna

  13.45 - I seria konkursowa

  15.00 - II seria konkursowa

  Niedziela (14.12.2003 r.)

  11.30 - seria kwalifikacyjna

  13.45 - I seria konkursowa

  15.00 - II seria konkursowa


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.