Wybierz region

Wybierz miasto

  Lista kandydatów się kurczy

  Autor: (m)

  2003-12-16, Aktualizacja: 2004-12-18 16:49

  Adam Fajfer, przez ostatnie pięć sezonów żużlowiec gdańskiego zespołu, podpisał kontrakt z beniaminkiem I ligi, Klubem Motorowym Ostrów i w najbliższym sezonie wystąpi przeciwko byłym kolegą.

  Adam Fajfer, przez ostatnie pięć sezonów żużlowiec gdańskiego zespołu, podpisał kontrakt z beniaminkiem I ligi, Klubem Motorowym Ostrów i w najbliższym sezonie wystąpi przeciwko byłym kolegą. Tymczasem kurczy się lista kandydatów do występów w drużynie Lotosu.


  Fajfer, którego nie widział dalej w gdańskim zespole trener Grzegorz Dzikowski, wysłał oferty do kilku polskich klubów, głównie I ligi. Szybko, bo zaledwie kilka dni po ukazaniu się listy transferowej, znalazł nowego pracodawcę. W Ostrowie otrzymywać będzie wynagrodzenie za zdobyte punkty.

  Inny gdańszczanin z tegorocznej listy transferowej, junior Marek Cieślewicz, będzie podstawowym zawodnikiem ekstraklasowego Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.

  Kandydatami do jazdy nad morzem byli Tomasz Piszcz (ostatnio TŻ Lublin) i Michał Szczepaniak (Polonia Piła). Obaj pojadą w innych barwach. Piszcz, który startował w Gdańsku, przedłużył umowę z TŻ Lublin. Michała Szczepaniaka pozyskał Włókniarz Częstochowa. Jego młodszy brat, Mateusz, prawdopodobnie także znajdzie miejsce w tym klubie.

  - Pilotuję karierę dwóch synów - mówi tata zawodników, Andrzej Szczepaniak. - Niestety, nie rozdwoję się. Lotos zainteresowany jest Mateuszem, ale pod każdym względem korzystniejszy będzie transfer pod Jasną Górę.

  W tej sytuacji gdańskim działaczom pozostał niewielki wybór na pozycji juniora. Za wypożyczenie Marcina Nowaczyka na konto Kolejarza Rawicz należy wpłacić 60 tys. oraz przekazać jeden motocykl.

  Wciąż wolni pozostają bracia Krzysztof i Mirosław Jabłoński. Senior i junior Startu Gniezno. Trwają z nimi rozmowy.
  Na liście transferowej znajdują się jeszcze inni juniorzy, ale większość nie gwarantuje odpowiednich zdobyczy punktowych.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.