Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolejarze kontra rząd

  Autor: (ros, sz)

  2003-12-18, Aktualizacja: 2004-12-18 16:47

  O przerwaniu strajku nie ma mowy, głodujemy dalej! Z inicjatywy Janusza Piechocińskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury rozpoczęto wczoraj w Warszawie rozmowy między przedstawicielami rządu a ...

  O przerwaniu strajku nie ma mowy, głodujemy dalej!


  Z inicjatywy Janusza Piechocińskiego, przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury rozpoczęto wczoraj w Warszawie rozmowy między przedstawicielami rządu a związkami zawodowymi kolejarzy. Zarówno pracownicy PKP, którzy od 10 dni prowadzą strajk głodowy, a przedwczoraj zablokowali tory, jak i strona rządowa podkreślają, że możliwy jest kompromis. Optymistą jest zwłaszcza wiceminister infrastruktury Maciej Leśny, który twierdzi, że uda się uniknąć strajku generalnego.


  - Ale o przerwaniu strajku głodowego nie ma mowy. Nawet nie rozważaliśmy takiej możliwości - powiedział wczoraj "Dziennikowi" Wojciech Lipiński, przewodniczący gdańskiej "Solidarności" kolejarzy, jeden ze związkowych negocjatorów z rządem.


  W woj. pomorskim protest głodowy nasilił się. Do ośmiu pracowników PKP z Gdyni, dołączyli następni. Od wtorkowego popołudnia w Chojnicach - mieście, którego okolice najbardziej ucierpiały w efekcie cięć w pomorskiej sieci PKP - trwa głodówka pięciu przedstawicieli Związku Zawodowego Maszynistów.


  Kolejarze protestują przeciwko likwidacji 1400 połączeń regionalnych w całej Polsce. Chcą cofnięcia tej decyzji, bo pracę w jej następstwie może stracić nawet 43 tys. z nich.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.