Wybierz region

Wybierz miasto

  Kolarski mistrz Polski

  Autor: Wawrzyniec Rozenberg

  2003-12-12, Aktualizacja: 2004-12-18 16:52

  Krzysztof Krzywy z Pruszcza Gd., kolarz grupy Mróz zdobył tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe górskiej. Został zaproszony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie burmistrz Janusz Wróbel i dyrektor MOSiR, ...

  Krzysztof Krzywy z Pruszcza Gd., kolarz grupy Mróz zdobył tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe górskiej. Został zaproszony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie burmistrz Janusz Wróbel i dyrektor MOSiR, Edward Warsiński, wręczyli mu dyplom gratulacyjny. Mistrz Polski pierwsze kroki stawiał w Pruszczu. Najpierw w Neptunie, pod okiem Lucjana Stefanka. Potem w MOSiR z trenerem Jerzym Jerzyną.


  - Pierwsze laury zdobyłem na wyścigu parafialnym osiedla "Wschód" - wspomina Krzysztof Krzywy. - Zapisałem się do kolarskiej grupy żaków. Z kolegami z Pruszcza startowaliśmy w wielu wyścigach. To doświadczenie procentuje do dziś. Ścigając się w grupach zawodowych wspominam młodzieżowe kolarstwo, jako przyjemną zabawę.


  Chociaż trudno było pogodzić starty z nauką w szkole i na studiach. Zawodowy kolarz trenuje indywidualnie i sam musi dbać o formę. Na miejsce w grupie Mróz czeka wielu dobrych zawodników. Staram się codziennie pokonywać 100 km. Gdy na drogach leży śnieg, wybieram krótszą trasę na rowerze górskim.


  Kolarstwo uprawiam 14 lat. Przejechałem w tym czasie ponad 40 tys. km. Tyle ile liczy równik. Podczas treningów często rozwijam prędkość 100 km na godzinę.


  Rok 2004 będzie ważny w mojej karierze. Jeśli dobrze się przygotuję powinienem być w czołówce Wyścigu Pokoju i Mistrzostw Polski. Może uda się zakwalifikować na olimpiadę. To największe marzenie każdego sportowca.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.