Wybierz miasto

Kolarski mistrz Polski

Autor: Wawrzyniec Rozenberg

2003-12-12, Aktualizacja: 2004-12-18 16:52

Krzysztof Krzywy z Pruszcza Gd., kolarz grupy Mróz zdobył tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe górskiej. Został zaproszony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie burmistrz Janusz Wróbel i dyrektor MOSiR, ...

Krzysztof Krzywy z Pruszcza Gd., kolarz grupy Mróz zdobył tytuł mistrza Polski w szosowej jeździe górskiej. Został zaproszony do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie burmistrz Janusz Wróbel i dyrektor MOSiR, Edward Warsiński, wręczyli mu dyplom gratulacyjny. Mistrz Polski pierwsze kroki stawiał w Pruszczu. Najpierw w Neptunie, pod okiem Lucjana Stefanka. Potem w MOSiR z trenerem Jerzym Jerzyną.

- Pierwsze laury zdobyłem na wyścigu parafialnym osiedla "Wschód" - wspomina Krzysztof Krzywy. - Zapisałem się do kolarskiej grupy żaków. Z kolegami z Pruszcza startowaliśmy w wielu wyścigach. To doświadczenie procentuje do dziś. Ścigając się w grupach zawodowych wspominam młodzieżowe kolarstwo, jako przyjemną zabawę.

Chociaż trudno było pogodzić starty z nauką w szkole i na studiach. Zawodowy kolarz trenuje indywidualnie i sam musi dbać o formę. Na miejsce w grupie Mróz czeka wielu dobrych zawodników. Staram się codziennie pokonywać 100 km. Gdy na drogach leży śnieg, wybieram krótszą trasę na rowerze górskim.

Kolarstwo uprawiam 14 lat. Przejechałem w tym czasie ponad 40 tys. km. Tyle ile liczy równik. Podczas treningów często rozwijam prędkość 100 km na godzinę.

Rok 2004 będzie ważny w mojej karierze. Jeśli dobrze się przygotuję powinienem być w czołówce Wyścigu Pokoju i Mistrzostw Polski. Może uda się zakwalifikować na olimpiadę. To największe marzenie każdego sportowca.