Wybierz region

Wybierz miasto

  Inwestor stracił pół miliona złotych!

  Autor: Piotr Furtak

  2003-11-29, Aktualizacja: 2004-12-18 17:03

  Prawie pół miliona złotych stracił Patrick Szutkiewicz, Szwed polskiego pochodzenia, który chce inwestować w gminie Debrzno. W czwartek wieczorem jechał do Debrzna. W piątek miał tam kupić działkę budowlaną.

  Prawie pół miliona złotych stracił Patrick Szutkiewicz, Szwed polskiego pochodzenia, który chce inwestować w gminie Debrzno.


  W czwartek wieczorem jechał do Debrzna. W piątek miał tam kupić działkę budowlaną. Kilka kilometrów przed celem podróży Szutkiewicz wraz z towarzyszącym mu pracownikiem, zatrzymał się przed sklepem w Cierzniach. Gdy wyszli ze sklepu, zaatakowało ich trzech mężczyzn. Grożąc użyciem broni, napastnicy zażądali wydania kluczyków od porsche cayenne, którym poruszali się Szwedzi. Bronią grożono również dwóm mieszkańcom Cierzni, którzy próbowali interweniować w obronie przyjezdnych. Mimo że napadnięci mężczyźni nie stawiali oporu, Patrick Szutkiewicz został uderzony pięścią w twarz. Bandyci zaatakowali także jego pracownika. Uderzyli go metalowym prętem i skopali. Po chwili odjechali autem Szweda. Były w nim m.in. kamera, laptop, aparat cyfrowy, karta kredytowa oraz pieniądze.


  - Wszystko staram się potraktować jako wypadek przy pracy - mówi Patrick Szutkiewicz. - Mimo zajścia nadal mam zamiar inwestować w Polsce. W Szczecinie uruchamiamy fabrykę spoilerów, możliwe też, że znajdę coś dla siebie w Debrznie. Muszę jedynie postarać się o pozwolenie na broń.


  Wiele wskazuje na to, że napastnicy upatrzyli sobie samochód już na granicy. Czekali jedynie na odpowiedni moment, żeby zaatakować. Gdyby do napadu nie doszło w Cierzniach, najprawdopodobniej miałby on miejsce w Debrznie.


  - Ci przestępcy raczej nie są amatorami - mówi Jerzy Adamczyk, rzecznik człuchowskiej policji. - Prosimy wszystkich, którzy widzieli cokolwiek podejrzanego, a co mogłoby mieć związek z tą sprawą, o pomoc.


  Patrick Szutkiewicz chce zainwestować w rejonie Debrzna m.in. w przetwórnię warzyw i owoców. Planował też kupić tu sporo ziemi. Stąd wywodzi się jego rodzina. W Szwecji biznesmen polskiego pochodzenia jest właścicielem firmy MDS - znanej na rynku skandynawskim chociażby z sieci ponad 50 sklepów. Swoje firmy i fabryki ma m.in. we Włoszech, Danii, Wielkiej Brytanii, a nawet w Chinach.
  Więcej na temat: 

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.