Wybierz region

Wybierz miasto

  Firmy, które szukają pracowników

  Autor: Izabela Chmielewska

  2003-11-20, Aktualizacja: 2004-12-18 17:12

  Na pomorskim rynku pracy powiało optymizmem. Bezrobocie spadało z 21 proc. na koniec września do 20,9 proc. Oznacza to że około tysiąca Pomorzan znalazło stałą pracę. Czy ta tendencja się utrzyma? Trudno wyrokować.

  Na pomorskim rynku pracy powiało optymizmem. Bezrobocie spadało z 21 proc. na koniec września do 20,9 proc. Oznacza to że około tysiąca Pomorzan znalazło stałą pracę.


  Czy ta tendencja się utrzyma? Trudno wyrokować. Według krajowych prognoz bezrobocie w najbliższym czasie utrzyma się na tym samym poziomie co we wrześniu. W naszym województwie będzie podobnie.


  - Nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na to, że bezrobocie w Pomorskiem będzie spadać - twierdzi Jan Klapkowski, prezes Federacji Pracodawców Polski Północnej. - W najlepszym wypadku będzie się utrzymywało na tym samym poziomie.


  Na szczęście są na pomorskim rynku pracy firmy, które jeszcze zatrudniają pracowników.
  Starogardzka Polpharma stawia przede wszystkim na pracowników wysoko wyspecjalizowanych.


  - Aktualnie szukamy specjalistów ds. licencji - mówi Krzysztof Metza, rzecznik prasowy starogardzkiej Polpharmy. - Niezbędne jest wykształcenie chemiczne lub farmaceutyczne oraz dobra znajomość języków.


  Lada dzień Polpharma będzie szukała kolejnych pracowników. Zatrudnienie będą mieli szansę znaleźć technolodzy ds. walidacji, kierownicy projektów, inspektorzy ds. instalacji, technolodzy ds. dokumentacji oraz inżynierowie produkcji chemicznej i farmaceutycznej. Nie będą to zatrudnienia masowe, ale na pracę może tu liczyć przynajmniej 9 osób.
  Kierownicze i specjalistyczne stanowiska czekają również w firmie Flextronics.


  Praca nie tylko dla wysoko wykwalifikowanych czeka w słupskiej Scanii, która do gdańskiego oddziału firmy poszukuje elektromechanika. Rzeźników, piekarzy i cukierników szuka market Geant. Inny gdański market, Selgros, czeka z kolei na pracowników hali i inspektora ds. BHP.
  Na pracę możemy liczyć również w SKOK, który rozwija sieć swoich punktów.


  - W ciągu roku zatrudniliśmy 11 osób - mówi Andrzej Dunajski z Kasy Krajowej SKOK. - Poszukujemu osób na różne stanowiska, od referentów ds. kontroli i analiz w departamencie windykacji, poprzez kasjerów, księgowe do kierowników działów.


  Jeszcze na początku miesiąca specjalistów od restrukturyzacji poszukiwał Bank Millennium, promotorów sprzedaży Panasonic, a grafików i edytorów multimedialnych Young Digital Poland.
  Na pomorskim rynku są również oferty dla osób, które zamierzają zrobić karierę w samorządzie. Prezydent Gdańska ogłosił bowiem konkurs na stanowisko prezesa zarządu jednoosobowej spółki Gminy Miasta Gdańska. Z kolei burmistrz Rumi szuka inspektora w Wydziale Budownictwa i Architektury. Pracownika z branży budowlano-architektonicznej szuka rownież wójt gminy Sulęczyno. Z myślą o naszym przystąpieniu do Unii stawia jednak na tych, którzy są biegli w pozyskiwaniu funduszy europejskich.
  Powodzenia!

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.