Wybierz region

Wybierz miasto

  Fałszerstwo radnego SLD

  Autor: Katarzyna Włodkowska

  2003-12-05, Aktualizacja: 2004-12-18 16:58

  Podczas wczorajszych obrad Rady Miasta zawrzało! Władysław Łęczkowski, radny SLD, sfałszował głosowanie w sprawie preferencyjnej sprzedaży mieszkań komunalnych! Zagłosował za siebie oraz nieobecną w tym czasie ...

  Podczas wczorajszych obrad Rady Miasta zawrzało! Władysław Łęczkowski, radny SLD, sfałszował głosowanie w sprawie preferencyjnej sprzedaży mieszkań komunalnych!


  Zagłosował za siebie oraz nieobecną w tym czasie Barbarę Meyer (też SLD). Pikanterii sprawie dodaje fakt, że Łęczkowski oprócz pełnionej funkcji w Radzie Miasta jest ławnikiem w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.


  - Jak chcą, to niech mnie wyrzucą! - stwierdził zdenerwowany Władysław Łęczkowski na pytanie reportera o grożące mu konsekwencje.


  W chwili otrzymania informacji o fałszerstwie szefowie PO i PiS błyskawicznie złożyli wniosek o odwołanie Łęczkowskiego z Komisji Rewizyjnej. Radni nie ukrywali zaskoczenia i oburzenia.


  - Takie incydenty szkodzą całej radzie. Może mieszkańcy Gdańska będą się zastanawiać dokładniej, dokonując wyboru radnych - komentowali zdarzenie.


  Na oszustwo radnego SLD zwrócił uwagę przewodniczący Rady Miasta, Bogdan Oleszek. Swoje podejrzenia natychmiast potwierdził.


  - Początkowo myślałem, że pan radny się pomylił - mówi przewodniczący Oleszek. - Ale protokół i zapis wideo nie pozostawiły mi żadnych wątpliwości.


  Zastanawia fakt, dlaczego radna Barbara Meyer wychodząc po południu z siedziby Rady Miasta zostawiła swoją kartę do głosowania. Próbowaliśmy skontaktować się z nią telefonicznie. Bez skutku. Na sesji pojawiła się ponownie dopiero wieczorem, po całym zamieszaniu.


  - Kartę zostawiłam, bo wiedziałam, że jeszcze wrócę - powiedziała. - Nie wiem, dlaczego mój kolega tak postąpił.
  Radni PO i PiS złożyli wniosek o odwołanie radnego SLD z Komisji Rewizyjnej. Tymczasem konwent podjął decyzję o ponownym głosowaniu nad uchwałą.


  Warto dodać, że w głosowaniu nad pechową dla Łęczkowskiego uchwałą, dotyczącą wykupu mieszkań komunalnych, tylko dwoje radnych było przeciw. Właśnie Łęczkowski i Meyer.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.