Wybierz region

Wybierz miasto

  Duński zaciąg Lotosu

  Autor: (m)

  2003-12-11, Aktualizacja: 2004-12-18 16:53

  Działacze I-ligowego gdańskiego Lotosu zakontraktowali drugiego zawodnika zagranicznego. Partnerem doświadczonego Duńczyka Briana Kargera będzie jego rodak, 19-letni Kenneth Bjerre.

  Działacze I-ligowego gdańskiego Lotosu zakontraktowali drugiego zawodnika zagranicznego. Partnerem doświadczonego Duńczyka Briana Kargera będzie jego rodak, 19-letni Kenneth Bjerre.


  O Bjerre, który w minionym sezonie z powodzeniem radził sobie w ligach duńskiej i brytyjskiej, trener gdańskiego zespołu Grzegorz Dzikowski myślał już wcześniej. Zawodnik miał jednak zajęte niedzielne terminy i w efekcie nie ujrzeliśmy go w barwach Lotosu.


  Zadebiutuje, także w polskiej lidze, w sezonie 2004 i będzie zmiennikiem Kargera, który ma być podstawowym obcokrajowcem. Chyba że zacznie spisywać się poniżej oczekiwań.


  Wcześniej umowy podpisali Tomasz Chrzanowski, Robert Kościecha i Krzysztof Pecyna. Kandydatami są junior Kolejarza Rawicz Marcin Nowaczyk oraz Michał i Mateusz Szczepaniakowie. Jednak za pierwszego trzeba zapłacić 120 tys. zł. Bracia także znaleźli się na liście transferowej i kosztują... 0 zł.


  - Prowadzimy rozmowy z działaczami z Ostrowa, Częstochowy i Gdańska. Na początku przyszłego tygodnia powinna zapaść decyzja - mówi ojciec zawodników, Andrzej Szczepaniak. - Oczywiście, wolałbym, aby obaj trafili do jednego klubu. Wspólnie przygotowujemy się do startów.  Tymczasem w siedzibie sponsora, Grupy Lotos SA, nie podjęto jeszcze decyzji w sprawie przyznania środków finansowych na wsparcie gdańskich żużlowców w przyszłorocznym sezonie.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.