Wybierz region

Wybierz miasto

  Do trzech razy sztuka

  Autor: Arkadiusz Gancarz

  2003-12-08, Aktualizacja: 2004-12-18 16:57

  Pruszcz Gd. W styczniu 2004 roku w Pruszczu ma wreszcie powstać urząd skarbowy. To trzeci wyznaczony termin. Pierwszy minął przed rokiem, drugi latem.

  Pruszcz Gd. W styczniu 2004 roku w Pruszczu ma wreszcie powstać urząd skarbowy. To trzeci wyznaczony termin.


  Pierwszy minął przed rokiem, drugi latem. Urząd nie powstał z powodów finansowych i opóźnień prac nad ustawami w Sejmie.


  - Mam nadzieję, że tym razem się uda. Przez ostatnie cztery lata musiałem jeździć do Tczewa - mówi Tomasz Herbasz, przedsiębiorca z Przywidza. - Trzeba było rezerwować sobie cały dzień.


  Zgodnie z ustawą o samorządach, urząd skarbowy musi istnieć w każdym mieście powiatowym. Naciski przedsiębiorców i mieszkańców spowodowały, że w akcję "skarbówka" zaangażowały się samorządy gmin. Starostwo wyremontowało i przekazało pomieszczenia. 25 tys. zł na wyposażenie placówki dał Urząd Miasta Pruszcz Gdański. Resztę dołożą samorządy gminne.


  - Pieniądze zostaną wydane na sprzęt biurowy - mówi Maria Niderla, skarbnik magistratu.


  - Urząd będzie mieścić się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Łukasiewicza 2. Na parterze otworzymy dwa punkty obsługi interesantów - mówi wicestarosta Ryszard Świlski. Do Pruszcza dojeżdżać będzie 60 urzędników z Tczewa i Gdańska.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.