Wybierz region

Wybierz miasto

  Co zostało po Kalibrze

  Autor: (tor)

  2003-11-30, Aktualizacja: 2004-12-18 17:03

  Muzykę hip-hopową spopularyzował w Polsce Liroy, ale ambitna odmiana tej muzyki rozkwitła dzięki śląskiej formacji Kaliber 44 - właśnie ten kolektyw wyprowadził polskie rapowanie z klimatów osiedlowych i nasycił go ...

  Muzykę hip-hopową spopularyzował w Polsce Liroy, ale ambitna odmiana tej muzyki rozkwitła dzięki śląskiej formacji Kaliber 44 - właśnie ten kolektyw wyprowadził polskie rapowanie z klimatów osiedlowych i nasycił go absurdalną, ale autentyczną poezją. Mają znakomitych kontynuatorów, m.in. Fisza i Paktofonikę.


  Zespół przeżył ogromną tragedię - tragiczną śmierć jednego ze swoich filarów, Magika. Dziś w Parlamencie wystąpi Abradab, będący "resztówką" po Kalibrze. Duża część repertuaru będzie znana na pamięć przez publiczność, ale może poznamy kilka utworów przygotowywanych na czwarty album reaktywowanego Kalibra. Nowy singiel Abradaba "Miasto jest nasze" z pewnością będzie o wiele bardziej "plemiennie", ale humoru i abstrakcji również nie zabraknie.


  Abradab dobrze sprawdza się na gdańskim gruncie, co stało się jasne w czasie wielkiego koncertu hiphopowego, który odbył się w czerwcu br. na dziedzińcu Uniwersytetu Gdańskiego. Okazało się wtedy, że studencka publiczność lubi nie tylko Fisza.


  - niedziela, godz. 21,

  wstęp 25 zł


  - Klub Parlament,


  ul. św Ducha 2

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.