Wybierz region

Wybierz miasto

  Bursztynowym szlakiem

  Autor: (ganark)

  2003-12-02, Aktualizacja: 2004-12-18 17:02

  Faktorię z czasów cesarstwa rzymskiego zamierzają zrekonstruować władze Pruszcza. Skansen starożytnych obiektów powstać ma w rejonie ul. Zastawnej. Pomysłem zainteresował się goszczący w Pruszczu mer litewskiego ...

  Faktorię z czasów cesarstwa rzymskiego zamierzają zrekonstruować władze Pruszcza. Skansen starożytnych obiektów powstać ma w rejonie ul. Zastawnej.


  Pomysłem zainteresował się goszczący w Pruszczu mer litewskiego Silute. Samorządowcy chcą wspólnie starać się o fundusze z Unii Europejskiej. Inicjatywa ma podnieść turystyczną atrakcyjność całego regionu obejmującego dawny Szlak Bursztynowy.


  Delegacja z Silute spędziła na Pomorzu trzy dni. Litwini zwiedzili Pruszcz i Gdańsk. Obejrzeli też tereny inwestycyjne przy obwodnicy. Podpisano porozumienie o współpracy.
  Włodarze chcą także rozszerzyć współpracę kulturalną, gospodarczą oraz kontakty szkół i organizacji pozarządowych. Młodzież pruszczańskich placówek będzie odwiedzać zaprzyjaźnione szkoły na Litwie.


  - Miesiąc temu podpisaliśmy podobne porozumienie z fińskim miastem Loimaa - mówi Janusz Wróbel, burmistrz Pruszcza. - To czwarte miasto, z którym współpracujemy. Prowadzimy jeszcze rozmowy z Niemcami.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.