Wybierz region

Wybierz miasto

  Bezdomny spłonął w wagonie

  Autor: (war)

  2003-11-28, Aktualizacja: 2004-12-18 17:05

  Bezdomny mężczyzna spłonął w pożarze starego wagonu kolejowego, stojącego na bocznicy w sąsiedztwie dworca PKP w Pruszczu. - Powiadomiono nas o pożarze, gdy ogień objął już cały obiekt - powiedział ogniomistrz ...

  Bezdomny mężczyzna spłonął w pożarze starego wagonu kolejowego, stojącego na bocznicy w sąsiedztwie dworca PKP w Pruszczu.
  - Powiadomiono nas o pożarze, gdy ogień objął już cały obiekt - powiedział ogniomistrz Grzegorz Żurawski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszczu, dowodzący akcją. - Pomagali nam ochotnicy z Łęgowa i Cukrowni Pruszcz. Pożar mógł rozprzestrzenić się na stojące obok szopy i magazyn hurtowni materiałów budowlanych. Gdy przytłumione płomienie pozwoliły wejść do środka wagonu,
  znaleźliśmy spalone zwłoki mężczyzny. Lekarz pogotowia mógł tylko potwierdzić zgon.


  To kolejna taka tragedia w powiecie gdańskim. Przed dwoma tygodniami spłonął bezdomny mężczyzna w Kowalach, a wcześniej murarz w Stanisławowie.


  Według wstępnych ustaleń, ofiara to prawdopodobnie 53-letni mężczyzna z gminy Pruszcz Gdański.
  - Nie znamy jeszcze przyczyny pożaru - powiedział podinsp. Romuald Kulma, powiatowy komendant policji w Pruszczu. - Wiemy, że w wagonie nielegalnie mieszkało kilka osób z gminy Pruszcz Gdański. Przed pożarem pito tu alkohol.
  Prawdopodobnie zaprószono ogień. Przyczynę śmierci i personalia ofiary potwierdzi sekcja zwłok.
  - Wagon stał na nieczynnych torach, przeznaczonych do likwidacji, należących do Centrali PKP SA w Warszawie - wyjaśnia Danuta Kumińska, rzecznik prasowy PKP Zakład Infrastruktury w Gdańsku. - Dlaczego stał w Pruszczu i do której z kolejowych spółek należał dowiemy się dopiero po identyfikacji numerów.

  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.